Studentská práce úspěšná v SOČ

19. 6. 2016

Celostátní kolo Středoškolské odborné činnosti

Obhajoby prací, které postoupily do 38. celostátního kola Středoškolské odborné činnosti, se konaly 18. 6. 2016 na Střední průmyslové škole Hradební 1029 v Hradci Králové. V osmnácti soutěžních oborech soutěžily nejlepší práce postoupivší z krajských kol. Předsedové porot se shodli, že úroveň prací byla letos velmi vysoká a že prezentační schopnosti středoškoláků se neustále zlepšují.

V oboru fyzika postoupily z krajských kol dvě práce, které vznikly ve spolupráci s ÚTEF ČVUT v Praze. Student Gymnázia Pardubice Dašická Jan Jurica soutěžil s prací Vliv magnetického pole Země na nabité částice pohybující se v jeho dosahu a student Gymnázia Liberec Jeronýmova Matěj Pur s prací Mapování radiace na oběžné dráze. Jurica obsadil 2. místo a obdržel navíc cenu nadačního fondu Jaroslava Heyrovského.