Seminář MX-10 pro ZŠ a SŠ učitele

18. 9. 2015 - 19. 9. 2015

Seminář s názvem Progresivní detekční metody ve výuce subatomové a částicové fyziky na ZŠ a SŠ zaměřený na práci s výukovou pomůckou MX-10 se uskutečnil ve dnech 18. 9. a 19. 9. 2015.

Souprava MX-10 (pixelový Si detektor) je zcela unikátní pomůcka pro názornou a moderní výuku fyziky umožňující zobrazovat procesy interakce ionizujícího záření (alfa, beta a gama) s látkou. V současné době se pro demonstraci učiva používají prostředky výpočetní techniky, které umožňují pouze počítačové animace. Detektory MX-10 umožňují uskutečnit bezpečné reálné experimenty ve třídě či v laboratořích, včetně vlastních žákovských experimentů.

Tato výuková pomůcka byla vyvinuta v ÚTEF ČVUT ve spolupráci s CERN v rámci mezinárodního programu "CERN for School" a ve spolupráci s firmou Jablotron. Je vhodná pro názornou a moderní výuku fyziky a obecně i pro podporu přírodovědného a technického vzdělávání. Cílem semináře je podrobné seznámení učitelů s ní a proškolení v samostatné práci.

Galerie k článku

.//DSCN5508.JPG