Seminář „Progresivní detekční metody ve výuce subatomové a částicové fyziky na ZŠ a SŠ“

7. 12. 2018 - 8. 12. 2018

Ve dnech 7. – 8. 12. 2018 se v ÚTEF konal již tradiční seminář pořádaný především pro  učitele středních a základních škol, ale i další zájemce o měření s pixelovým detektorem MX-10. V průběhu dvoudenního semináře vyslechlo 15 účastníků, kteří přijeli z rozličných měst (od Sokolova po Ostravu) přednášky dr. Smolka (o ÚTEF), prof. Janouta (radioaktivita) a poté se přibližně 10 h věnovali pod vedením dr. Víchy praktickým měřením s MX-10 a školními zdroji záření. Technickou podporu zajistil dr. Koupil a logistiku Ing. Svobodová.

Na závěr obdržel každý účastník certifikát o absolvování akce, kterou máme akreditovanou na MŠMT.

TechniCall obalka