Cena pro pedagogy udělovaná Učenou společností České republiky a Nadačním fondem Neuron na podporu vědy

23. 5. 2016

Cena pro pedagogy je ocenění pro pedagogické pracovníky, kteří podporují zájem o vědu a výzkum na středních školách a vytvářejí podmínky pro individuální činnost svých studentů. Cenu za rok 2016 převzal RNDr. Vladimír Vícha z rukou předsedy Učené společnosti prof. Jiřího Bičáka v průběhu valného shromáždění Učené společnosti konaného 23. 5. 2016 v pražském Karolinu. Při čtení laudatia byla vzpomenuta péče o talentované studenty ve fyzice, z nichž 7 se zúčastnilo mezinárodní Fyzikální olympiády a každoročně několik postupuje do celostátního kola FO. V. Vícha vedl přes 20 prací středoškolské odborné činnosti, z nichž několik bylo věnováno projektu CZELTA a také měření s pixelovým detektorem. Letošní práce Vliv magnetického pole Země na částice pohybující se v jeho dosahu, kterou vypracoval student Gymnázia Pardubice, Dašická Jan Jurica pod vedením V. Víchy a konzultanty mu byli C. Granja a Š. Polanský, bude v červnu soutěžit v celostátním kole SOČ v oboru fyzika.

Součástí ocenění bylo i natočení tohoto malého medailonu věnovaného dr. Víchovi:

Galerie k článku

.//2_Diplom.JPG